Academia Hagi 2003, la turneul final al Memorialului “Gheorghe Ola”

Sport 11 Decembrie 2012 / 00:00 432 accesări

După ce a câştigat turneul zonal al Memorialului “Gheorghe Ola” la fotbal pentru copii născuţi după 1 ianuarie 2003, Academia de Fotbal “Gheorghe Hagi” va participa în perioada 11-13 decembrie la faza finală a competiţiei. Echipa pregătită de Ionuţ Mihu (director tehnic Constantin Mareş) va lupta pentru un loc în marea finală alături de câştigătoarele celorlalte şapte turnee zonale: LPS Vaslui, Petrolul Ploieşti, Sportul Studenţesc Bucureşti, Kinder Tg. Mureş, Pandurii Tg. Jiu, Şcoala de Fotbal “Gică Popescu” şi CFR Cluj.

Cele trei etape ale fazei grupelor se vor disputa astăzi şi mâine, iar joi vor avea loc cele două finale: cea mică (loc 2 Gr. A - loc 2 Gr. B) - de la ora 9.30 şi cea mare (loc 1 Gr. A - loc 1 Gr. B) - de la ora 11.00. Academia Hagi a obţinut calificarea la turneul final după ce s-a clasat prima la turneul zonal de la Călăraşi (30 noiembrie - 2 decembrie), la care au mai participat Steaua Bucureşti, Oţelul Galaţi, Atletic Junior Călăraşi, Delta Tulcea şi Stars Brăila. Iată şi lotul de jucători al Academiei Hagi pentru turneul final de la Tărlungeni (judeţul Braşov): Alexandru Dogaru şi Cosmin Trandafir - portari; Sasha Agiveli, Bogdan Burcea, Darius Ciolacu, George Dragomir, Nicolas Hagi, Sebastian Stoica, Răzvan Suciu, Răzvan Tănasă şi Ianis Vrişcu - jucători de câmp.