Academia Hagi 2004, locul secund la turneul zonal de la Călăraşi

Sport 10 Decembrie 2012 / 00:00 320 accesări

Calificată în finala turneului zonal al Memorialului “Gheorghe Ene” la fotbal de la Călăraşi, după două victorii clare în faza grupelor, 3-1 cu Steaua Dunării Galaţi şi 7-1 cu CSS Tulcea, Academia Hagi 2004 a fost lipsită de şansă în ultimul act. În meciul cu Dinamo Bucureşti, disputat sâmbătă, care a stabilit echipa calificată la turneul final al Memorialului “Gheorghe Ene”, constănţenii au condus cu 1-0 prin golul reuşit de Andrei Borza şi au fost la doar cinci minute de obiectivul stabilit. Din păcate, constănţenii au primit două goluri în ultimele cinci minute ale meciului, iar Dinamo s-a impus cu 2-1 şi va merge la turneul final de la Tărlungeni, din perioada 14-16 decembrie. Iată şi lotul de jucători al Academiei Hagi care a participat la turneul zonal de la Călăraşi: Cătălin Bileca şi Ştefan Iuruc - portari; Ion Muşat, Alexandru Burcă, Horia Marin, Andrei Găliceanu, Ştefan Duţu, Denis Ciobanu, Andrei Borza, Cristi Neicu şi Luca Stere - jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin;. Director tehnic: Constantin Mareş.