Academia Hagi, o singură victorie la Memorialul “Gheorghe Ene“

Sport 20 Decembrie 2010 / 00:00 784 accesări

Echipa Academiei Hagi 2002, pregătită de Constantin Fălină, a încheiat turneul final al Memorialului “Gheorghe Ene“ cu o singură victorie, cea obţinută vineri, în faţa echipei Petrolul Ploieşti, scor 10-1. Sâmbătă, în partida decisivă din Grupa B, care ar fi asigurat prezenţa în finala mică a comeptiţiei, Academia Hagi 2002 a pierdut, scor 0-1, disputa cu Atletico Arad. Rezultatele înregistrate sâmbătă şi duminică - Grupa A, sâmbătă: Plimob Sighet - Interstar Sibiu 1-2, FC Dănuţ Coman Piteşti - CFR Cluj 2-3; Grupa B: Academia Hagi - Atletico Arad 0-1, Sporting Club Vaslui - Petrolul Ploieşti 4-0. Clasament final Grupa A: 1. CFR 12p, 2. Interstar 8p, 3. FC Dănuţ Coman 4p, 4. Plimob 0p; Clasament final Grupa B: 1. SC Vaslui 9p, 2. Atletico 9p, 3. Academia Hagi 4p, 4. Petrolul 0; duminică - finala mică: Interstar Sibiu - Atletico Arad 2-3. Ediţia din acest an a Memorialului “Gheorghe Ene“ a fost câştigată de CFR Cluj, învingătoare, cu 3-0, în finala disputată cu Sporting Club Vaslui. De menţionat că Academia Hagi a reuşit să înscrie la această competiţie tot atâtea goluri, 11, ca şi câştigătoarea turneului. Acest turneu a fost ultima competiţie la care juniorii Academiei “Gheorghe Hagi” au participat în acest an.