Arsenal Inel II, eliminată în faza grupelor

Cupa României la minifotbal

Sport 30 Iunie 2014 / 00:00 427 accesări

Echipa constănţeană Arsenal Inel II, clasată pe locul 3 în Cupa „Friends” la minifotbal, a părăsit încă din faza grupelor Cupa României, competiţie care a avut loc la sfârşitul săptămânii trecute. Repartizată în Grupa A, Arsenal a fost învinsă abia după lovituri de departajare în ultimul meci, jucat sâmbătă dimineaţă împotriva primei clasate, Consiliul Judeţean Buzău. A fost 0-0 după timpul regulamentar şi 3-1 pentru buzoieni - rezultat final. Golul constănţenilor a fost reuşit de George Sîrbu. În competiţia de la Sibiu, Arsenal Inel II s-a bazat pe portarul Iorgu Buhneci şi pe jucătorii de câmp Anton Boarţă, Constantin, Ionuţ şi Matei Caracostea, Eduard Culea, Mădălin Ene, Ripert Parfait, Robert Pîrvu, Liviu Preşa, Adrian Roşculeţ şi George Sîrbu.

La Roman, în perioada 2-6 iulie, este programat turneul final al Campionatului Naţional de minifotbal. Campioana judeţului Constanţa, Trocadero-Vertiroll, face parte din Grupa D, alături de echipele Auto Driver Iaşi, Avantaje Deva, RMC 24 Alba Iulia şi Construct Baia Mare.