Astra Giurgiu, a doua semifinalistă din Cupa României

Fotbal

Sport 27 Februarie 2019 / 19:07 589 accesări
Viitorul şi Astra sunt primele semifinaliste

După ce Viitorul s-a calificat, marţi seară, în penultimul act al Cupei României, în prima partidă disputată miercuri seară am notat victoria Astrei Giurgiu în confruntarea cu Dunărea Călăraşi. Astra devine astfel a doua echipă care obţine biletele pentru semifinale, golul Dunării din final venind prea târziu pentru a întoarce soarta întâlnirii de la Giurgiu.

Rezultate - Marţi, 26 februarie: FC Hermannstadt - FC Viitorul 2-3 (Vl. Achim 63-autogol, Tsoumou 71-pen. / Vl. Achim 6-pen., Rivaldinho 41, Eric 77).

Miercuri, 27 februarie: Dunărea Călăraşi - Astra Giurgiu 1-2 (Al. Munteanu 90 / Hambo 4, 7).

Programul ultimelor două meciuri din sferturi se prezintă astfel -

Miercuri, 27 februarie, ora 20.00 (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look TV): Sepsi OSK Sf. Gheorghe - CFR Cluj.

Joi, 28 februarie, ora 20.00 (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look TV): AFK Csikszereda - Universitatea Craiova.

Partidele au loc într-o singură manşă, pe terenul primelor echipe. În caz de egalitate după 90 de minute de joc vor urma prelungirile, iar dacă egalitatea va persista se va trece la executarea loviturilor de departajare.