Axiopolis a pierdut primul meci în actualul sezon

Fotbal / Liga a 3-a, Seria a 2-a

Sport 30 Septembrie 2018 / 09:26 709 accesări
CS Medgidia a înregistrat a treia înfrângere în campionat (sursa foto: facebook Clubul Sportiv Medgidia)

Sâmbătă, în etapa a şasea a Ligii a 3-a la fotbal, Seria a 2-a, Axiopolis Cernavodă a suferit prima înfrângere din actualul campionat, scor 0-1, în deplasare, cu CS Popeşti-Leordeni. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 22. Au evoluat pentru Axiopolis (antrenor Ionel Melenco): Puia - Crînganu, Lazăr, Andrescu, Leo Gheorghe - Anton, Coconaşu, Creţu - Beşleagă, G. Rusu, E. Bolat; au mai jucat: Acasandrei, S. Moise şi M. Hristu.

Şi CS Medgidia a pierdut pe teren propriu, cu scorul de 1-3, la pauză 0-2, întâlnirea cu Agricola Borcea. Golul de onoare al formaţiei din Medgidia a fost reuşit de Şicu, în minutul 76. Oaspeţii au marcat de două ori în finalul primei reprize, în minutele 44 şi 45, iar în minutul 60 au înscris al treilea gol. Au evoluat pentru CS Medgidia (antrenor Aurelian Despa): Mociu - Tenea, Suflaru, Bumbac, A. Rusu - G. Ştefan, I. Florea, Ghe. Dumitru - Bolojan, Al. Muscă, Şicu; au mai jucat: Loloţ, Moldoveanu şi Dediu.