BC Athletic a cedat la Voluntari

Baschet masculin / Liga Naţională, Grupa B, etapa 1

Sport 06 Octombrie 2018 / 21:39 653 accesări
Miljan Drekalovic a înscris cele mai multe puncte pentru echipa constănţeană la Voluntari

Sâmbătă, la Voluntari, formaţia masculină Baschet Club Athletic Constanţa a pierdut meciul cu CSO Voluntari, din prima etapă a Ligii Naţionale, Grupa B. Gazdele s-au impus fără probleme, cu scorul de 95-68, la pauză 54-40. Începutul partidei a fost mai echilibrat, cu răsturnări ale scorului, după 19-13 pentru Voluntari tabela de marcaj indicând 39-37 pentru BC Athletic (antrenori Alexandru Olteanu, Bogdan Ivanovici, Vladimir Mihai și Vasile Pașca). Din păcate pentru echipa constănţeană, până la pauză CSO Voluntari s-a desprins şi în final s-a impus la o diferenţă de 27 de puncte. Scorul pe sferturi în confruntarea CSO Voluntari - BC Athletic: 25-24 29-16, 23-16, 18-12.

Miljan Drekalovic a reuşit cele mai multe puncte, 15, pentru BC Athletic, iar ceilalţi marcatori au fost Samuel Berkelund 11, Deondre Ray 9, Andrei Oprean 8, Daniel Mâinea 8, Brandon Lockhart 6, Adrian Trandafir 3, Georgian Păun 3, Sergiu Ursu 3, Alexandru Unitu 1 şi Alin Andrieş 1.