BC Athletic, înfrângere categorică în duelul cu steliştii

Baschet masculin / Liga Naţională: CSA STEAUA BUCUREŞTI - BC ATHLETIC CONSTANŢA 107-78

Sport 27 Ianuarie 2019 / 09:46 568 accesări

Formaţia masculină de baschet Athletic Constanța a pierdut sâmbătă seară, la Bucureşti, în Sala „Regimentului de Gardă Mihai Viteazu”, întâlnirea cu Steaua, din etapa a doua a a Ligii Naţionale, Grupa galbenă. Jucătorii pregătiţi de Alexandru Olteanu şi Bogdan Ivanovici nu au putut pune probleme echipei bucureştene, care a câştigat cu scorul de 107-78, la pauză 59-39.

Scorul pe sferturi în partida CSA Steaua - BC Athletic: 28-27, 31-12, 28-24, 20-15.

Pentru formaţia constănţeană au marcat Daniel Mâinea 16 puncte, Alin Andrieş 11p, Deondre Ray 11p, Brandon Lockhart 10p, Adrian Trandafir 8p, Samuel Berkelund 5p, Andrei Şerban 5p, Brandon McLean 5p, Nicu Ciucă 4p şi Andrei Oprean 3p.

În etapa viitoare, BC Athletic va întâlni, tot în deplasare, la 2 februarie, pe CSO Voluntari.