Callatis 2012 a câştigat la Lieşti

Fotbal / Liga a III-a, Seria a 2-a, etapa a 4-a: SPORTING LIEŞTI - CALLATIS 2012 MANGALIA 2-3

Sport 23 Septembrie 2013 / 00:00 714 accesări

Două nou-promovate în al treilea eşelon al fotbalului românesc, ACS Callatis 2012 Mangalia şi Sporting Lieşti, s-au înfruntat pe terenul echipei din judeţul Galaţi, în ultimul meci al etapei a 4-a din Liga a III-a, Seria a 2-a, disputat sâmbătă după-amiază. Mangalioţii au făcut o primă repriză foarte bună şi au intrat la pauză cu avantaj de un gol pe tabela de scor, 2-1. Daniel Prodan (min. 25) şi Enis Cogali (min. 34) au marcat pentru oaspeţi, gazdele înscriind prin Robert Stoica (min. 38). În min. 67, Callatis a beneficiat de o lovitură de la 11 m, transformată de Vasile Şicu, însă scorul final l-a stabilit Daniel Lovin, în min. 88: Sporting Lieşti - ACS Callatis 2012 Mangalia 2-3. Au evoluat pentru Callatis (antrenori Bănică Oprea şi Aurel Chelu): Vlas - Soldat, Blăniţă, L. Florea, Eracai - Erdinci Cogali, D. Prodan (82 Dumitraşcu) - Calagi (70 P. Anghel), Enis Cogali (60 Manoilă), Şicu - Vărzaru (46 Azmi). Căpitanul echipei, Radu Doicaru, a fost menajat din cauza unei uşoare accidentări şi nu a făcut deplasarea.

Clasament: 1. Voluntari 10p (golaveraj: 7-1); 2. Călăraşi 9p (11-3); 3. Ştefăneşti 9p (7-3); 4. Popeşti-Leordeni 7p (5-4); 5. Galaţi 7p (6-7); 6. CALLATIS 2012 MANGALIA 7p (5-7); 7. Axintele 6p (4-5); 8. Afumaţi 5p (8-5); 9. Cernica 3p (5-6); 10. Lieşti 3p (6-8); 11. Feteşti 3p (1-7); 12. Cireşu 0p (0-9).