Callatis Mangalia a remizat la Kavarna

Sport 12 Octombrie 2011 / 00:00 844 accesări

Divizionara secundă Callatis Mangalia a disputat, ieri, în Bulgaria, un meci amical în compania formaţiei Kaliakra Kavarna (primă ligă). La capătul a 90 de minute de joc cu multe ocazii de poartă de ambele părţi şi în care antrenorul Mugurel Cornăţeanu a testat două formule de joc, meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2 (2-1). Pentru Callatis au marcat Erdinci Cogali (min. 33) şi Ionuţ Florea (min. 70). „O atitudine bună a ambelor echipe, un joc frumos şi bineînţeles un antrenament util pentru noi. În prima repriză am folosit jucătorii care au evoluat mai puţin. Este posibil ca în luna noiembrie să mai jucăm o partidă de pregătire cu Kaliakra, de data aceasta la Mangalia“, a precizat preşedintele clubului mangaliot, Neculai Tănasă. Pentru Callatis au evoluat - repriza 1: L. Marin - Samson, Ciortea, Floricel, Miron - Sofronie, Huzuneanu, Erdinci Cogali, Evdochim - Ungureanu, Tudose; repriza a 2-a: Neagu - I. Florea, Răvoiu, Damian, Evdochim - Cojenel, Huzuneanu, Erdinci Cogali - Sofronie, Crăciun, Bolat.