Callatis Mangalia a remizat la Slobozia

Sport 08 August 2011 / 00:00 734 accesări

Callatis Mangalia, formaţie nou promovată în Liga a II-a la fotbal, a susţinut sâmbătă, la Slobozia, un meci amical cu echipa locală Unirea. Cele două formaţii, adversare în sezonul trecut în lupta pentru promovare, au încheiat la egalitate, scor 2-2. Sofronie a deschis scorul în min. 20 pentru Callatis, apoi gazdele au întors rezultatul până la pauză, graţie reuşitelor lui Ivaşcă (min. 40) şi Stan (min. 43). Callatis a egalat în min. 55, prin Crăciun. „A fost un joc bun, un antrenament destul de bun, desfăşurat însă pe o căldură mare. Păcat că am luat goluri destul de uşor. Suntem conştienţi că mai avem mult de lucru până la începerea campionatului”, a declarat Marin Barbu, antrenor principal la Callatis Mangalia. Pentru Callatis au evoluat: Neagu - Floricel, Ferariu, Damian, Miron - Sofronie, Cojenel, Erdinci Cogali, Bolat - Doicaru, Iordache. Neagu şi ceilalţi doi portari din lot, Marin şi Dragne, au apărat fiecare câte 30 de minute. Au mai jucat: Răvoiu, Bardu, Calagi, Crăciun şi Kamara. Au lipsit I. Florea, plecat la Moscova cu naţionala de fotbal pe plajă, Ungureanu şi Tudose, ambii accidentaţi. Miercuri, Callatis va susţine un meci amical cu Săgeata Năvodari.