Câştigătorii Cupei Consiliului Judeţean la handbal, premiaţi de Stănescu şi Toma

Sport 08 Mai 2010 / 00:00 633 accesări

Cupa Consiliului Judeţean la handbal şi-a consumat o nouă ediţie, fiind desemnate formaţiile clasate pe primele trei poziţii la fete şi băieţi. Dacă prezentul este asigurat de jucătorii de la HCM Constanţa, care scriu istorie pentru handbalul românesc, dar şi de fetele de la CS Tomis, iată că nici viitorul nu este privit cu indiferenţă. Şi cum viitorii campioni pot învăţa doar de la actualele staruri ale handbalului, festivitatea de premiere a celor mai bune echipe de la Cupa Consiliului Judeţean a avut loc joi seară, la Sala Sporturilor, în pauza partidei dintre HCM şi Dinamo, în prezenţa a peste 2.000 de spectatori. Laurenţiu Toma şi Ionuţ Stănescu au oficiat festivitatea de premiere, acordând diplome, trofee şi echipament sportiv formaţiilor clasate pe primele trei poziţii. În competiţia rezervată fetelor, pe primul loc s-a situat Şcoala Generală nr. 40 “Aurel Vlaicu“ Constanţa, pe locul secund s-a clasat Şcoala Gen. Nr. 22 “I.C Brătianu“ Constanţa, iar ultima treaptă a podimului le-a revenit celor de la Şcoala nr. 2 Murfatlar. La băieţi, competiţia a fost adjudecată de Şcoala nr. 2 Murfatlar, pe locul secund s-a clasat Liceul “Lucian Blaga“ din Constanţa, iar pe locul trei s-a situat Şcoala nr. 14 Palazu Mare.