Chelsea, calificare după prelungiri

Fotbal / UEFA Champions League, optimi de finală, manşa retur

Sport 15 Martie 2012 / 00:00 372 accesări

Chelsea Londra şi Real Madrid s-au alăturat formaţiilor Benfica Lisabona, AC Milan, FC Barcelona, APOEL Nicosia, Bayern Munchen şi Olympique Marseille în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal. La Londra, Chelsea a întors rezultatul din tur, golul calificării fiind marcat în finalul primei reprize a prelungirilor. La Madrid, Real nu a avut emoţii cu CSKA, echipa rusă nefiind capabilă să producă surpriza.

Rezultatele înregistrate aseară: Chelsea Londra - SSC Napoli 4-1 (Drogba 29, Terry 47, Lampard 75, Ivanovic 105 / Inler 55), după prelungiri - în tur: 1-3 şi Real Madrid - CSKA Moscova 4-1 (Higuain 26, Cristiano Ronaldo 55, 90+4, Benzema 70 / Tosic 77) - în tur: 1-1. Tragerea la sorţi a partidelor din sferturi şi semifinale este programată vineri.