Conturi încheiate?

Fotbal / UEFA Champions League, sferturi de finală, manşa retur

Sport 14 Aprilie 2009 / 00:00 474 accesări

Primele două meciuri din returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor sînt cele decise clar în urmă cu o săptămînă. Umilită la Barcelona, Bayern speră într-o revanşă onorabilă, mai ales că acum va putea alinia echipa ideală! Echipă care s-a impus clar, sîmbătă, în campionat, cînd a înscris pînă şi fundaşul Lucio! Bavarezii au de apărat o carte de vizită impresionantă, iar FC Barcelona nu este chiar invincibilă, dovadă că Şahtior a cîştigat în Spania. Meci tensionat se anunţă şi la Londra, acolo unde Liverpool încearcă imposibilul. Fără Terry, suspendat, Chelsea va avea probleme în apărare (aşa cum a avut şi în campionat, sîmbătă, cînd a luat trei goluri în opt minute!), lucru de care speră să profite Torres, care înscrie tot mai des în ultimul timp. Cum partidele dintre cele două echipe au fost deschise oricărui rezultat, şi în această seară se poate întîmpla orice!

Programul din această seară, ambele partide începînd la ora 21.45: Bayern Munchen - FC Barcelona (0-4 în tur) şi Chelsea - Liverpool (3-1 în tur).