Cosmin Moţi a marcat un gol pentru Ludogoreţ în victoria cu ŢSKA Sofia

05 Noiembrie 2016 / 18:20 432 accesări

Internaţionalul român Cosmin Moţi a înscris un gol pentru Ludogoreţ Razgrad în victoria cu ŢSKA Sofia, scor 2-1, sâmbătă, în etapa a 13-a din campionatul Bulgariei.

Fundaşul central a marcat golul doi al gazdelor, în minutul 62. Cosmin Moţi (31 de ani) a ajuns la trei goluri în toate competiţiile.

Wanderson a deschis scorul în minutul 28 pentru Ludogoreţ. În minutul 71, oaspeţii au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea fundaşului Perez. ŢSKA Sofia a redus din handicap în minutul 90+2, prin atacantul Culma.

Claudiu Keşeru a fost titular pentru Ludogoreţ, a primit un cartonaş galben în minutul 59 şi a fost înlocuit în ultimele zece minute ale jocului. Atacantul în vârstă de 29 de ani întrerupe o serie de patru meciuri cu opt goluri. Keşeru a fost chemat în cele din urmă la echipa naţională pentru meciul cu Polonia din 11 noiembrie.

În urma acestui rezultat, Ludogoreţ se află pe locul doi în clasament, cu 31 de puncte, la egalitate cu liderul Levski, dar cu un meci mai puţin disputat. Ludogoreţ are o serie de opt victorii consecutive în campionat.