CSM Bucureşti, în finala mică a Ligii Campionilor la handbal feminin

Învinsă de Gyor, în semifinale

Sport 12 Mai 2018 / 18:38 801 accesări
Handbalistele de la CSM au ratat prezenţa în finala mare (Sursa foto: Facebook CSM Bucuresti Oficial)

Pentru al doilea consecutiv, campioana en titre a României la handbal feminin, CSM Bucureşti, a ratat, sâmbătă, calificarea în finala Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă în semifinalele turneului Final Four de la Budapesta de către deţinătoarea trofeului, Gyor ETO, cu scorul de 26-20 (12-10). Cealaltă echipă care va lupta pentru câştigarea trofeului va fi stabilită sâmbătă seară, după disputarea partidei Rostov-Don - HC Vardar.

Autoare a şase goluri, Cristina Neagu a trecut pe primul locul în clasamentul golgheterilor, cu 107 reuşite. Celelalte goluri ale formaţiei bucureştene au fost reuşite de Kurtovic 4, Manea 4, Mehmedovic 3, Gullden 1, Curea 1 şi Jorgensen 1. În 2016, CSM Bucureşti a cucerit trofeul, iar anul trecut a obţinut medaliile de bronz.