Derby nedecis la Mangalia

Fotbal / Liga a III-a, Seria a 2-a, etapa a 20-a

Sport 20 Martie 2010 / 00:00 726 accesări

Meciul dintre Callatis Mangalia şi FC Farul II, din etapa a 20-a a Seriei a 2-a din Liga a III-a, s-a încheiat la egalitate, scor 0-0. A fost o partidă în care fiecare dintre formaţii a dominat câte o repriză, Farul ratând câteva situaţii bune în prima parte, în timp ce Mangalia a trecut pe lângă deschiderea scorului în repriza secundă. De menţionat că pe lângă cei doi jucători experimentaţi, Barbu şi Paşcovici, antrenorul Gheorghe Butoiu a avut pe foaia de joc 12 juniori, şase începând meciul ca titulari! În final, un rezultat de egalitate care ajută mult prea puţin pe Farul II. La Eforie, echipa condusă de Gabriel Şimu a avut mult de muncă pentru a-şi asigura cele trei puncte, M. Petre aducând golul izbăvitor abia în min. 74. La primul meci pe banca echipei CSM Medgidia, Cornel Turcu a fost aproape de o victorie importantă, însă elevii săi au pierdut cu 1-3, după ce la pauză au condus cu 1-0 în urma reuşitei lui A. Celnicu, din min. 32. Rezultate: Callatis - FC Farul II 0-0, CS Eforie - Partizanul Merei 1-0, Viitorul Însurăţei - CSM Medgidia 3-1, Viitorul Constanţa - Oil Terminal 3-0 (formaţia Oil Terminal s-a retras din campionat), Dunărea Călăraşi - UTChim Găeşti 5-1, CS Tunari - CS Domneşti 0-1, Viitorul Ianca - CS Viscofil 0-1, Viitorul Chirnogi - Unirea Slobozia 0-2, Petrolul Berca - ACS Berceni 0-1.