Doraly Mall, debut cu stângul la turneul final al CN de Minifotbal

Sport 06 Iulie 2013 / 00:00 757 accesări

Vineri a început la Hunedoara turneul final al Campionatului Naţional de Minifotbal, competiţie la care participă şi echipa constănţeană Doraly Mall, câştigătoarea Cupei „Friends” la fotbal pe teren redus, ediţia 2012-2013. În primul meci jucat în Grupa B, Doraly Mall a cedat cu 1-3 în faţa lui Juventus Sibiu, câştigătoarea de anul trecut a Cupei României. Constănţenii au ratat o mulţime de ocazii la scorul de 0-1, sibienii s-au distanţat după pauză la 3-0, iar golul de onoare a fost înscris de Dumitru Funda, cu două minute înainte de final. În cursul serii, Doraly Mall a întâlnit echipa Roş-Albaştrii Satu Mare, fiind învinsă cu 8-5 (marcatorii echipei constănţene au fost Stelian Carabaş 2, Dumitru Funda, Ionuţ Florea şi Ionuţ Oselinsche). Alte rezultate din grupa B: Fortuna Buzău - Pandurii Tg. Mureş 2-2 (Buzăul s-a impus la lovituri de departajare), Sibiu - Satu Mare 1-1 (Sibiul s-a impus la lovituri de departajare), Buzău - Satu Mare 4-1, Sibiu - Tg. Mureş 3-2. Clasament: 1. Sibiu 8p, 2. Buzău 5p, 3. Satu Mare 4p, 4. Tg. Mureş 1p, 5. Constanţa 0p. Sâmbătă, formaţia constănţeană va întâlni echipele din Buzău (ora 11.00) şi Tg. Mureş (ora 15.00). Primele două clasate din fiecare grupă se califică în sferturile de finală, programate sâmbătă seară. Ca şi vineri, unele meciuri vor fi televizate în direct pe GSP TV, care va transmite sâmbătă între orele 11.00 - 13.00 şi 14.00 - 17.00, iar duminică de la ora 12.00, când încep semifinalele, şi de la ora 17.00, când sunt programate cele două finale.