Două echipe clujene în semifinalele Cupei României

Fotbal / Cupa României, sferturi de finală

Sport 05 Decembrie 2014 / 00:00 414 accesări

După calificarea cu cântec obținută de CFR Cluj, marți seară, la Pitești, în duelul cu CS Mioveni, și Universitatea Cluj a făcut pasul în semifinalele Cupei României-Timișoreana la fotbal. Miercuri seară, la Cluj Napoca, Universitatea a eliminat formația Pandurii Tg. Jiu, rezultat în urma căruia antrenorul echipei gorjene, Petre Grigoraș, se gândește la demisie. Rezultate - marți: CS Mioveni - CFR CLUJ 3-4 (B. Stoica 36, Nilă 51, Galan 59 / Tade 62-pen, 87, Chanturia 68, Ivanovksi 90+4) miercuri: UNIVERSITATEA CLUJ - Pandurii Tg. Jiu 1-0 (Ceppelini 55). Aseară, după închiderea ediției, s-au disputat ultimele două partide din sferturile de finală ale competiției: ASA Tg. Mureș - Petrolul Ploiești și CS U. Craiova - Steaua București. Partidele din sferturi se dispută într-o singură manşă, eliminatorie, iar primele formații sunt gazde. Dacă după 90 de minute scorul va fi egal, vor urma doua reprize de prelungiri a câte 15 minute, iar dacă egalitatea se va menține și după 120 de minute, se va trece la executarea loviturilor de departajare.