Egal cu multe goluri pentru FC Farul

Sport 26 Iulie 2012 / 00:00 1696 accesări

După ce a pierdut marţi în disputa cu Jiul Rovinari, FC Farul a susţinut ieri un nou joc de verificare pe teren propriu, întâlnind o formaţie din Liga a III-a pregătită de fostul internaţional Adrian Matei, Metaloglobus Bucureşti. Antrenorul Ion Barbu a optat din nou pentru o echipă alcătuită din tineri jucători combinată cu câţiva fotbalişti experimentaţi, însă prestaţia grupării de pe litoral a fost dezamăgitoare. După o repriză fără gol, constănţenii au avut un debut dezastruos al părţi secunde, încasând două goluri în primele cinci minute. Pătulea a dat senzaţia revenirii în min. 70, însă oaspeţii au refăcut diferenţa de două goluri opt minute mai târziu. Totuşi, Farul a scăpat de ruşinea unui nou eşec, reuşind să egaleze graţie golurilor marcate de Marius Matei, în min. 80, şi Pătulea, din lovitură de pedeapsă, în min. 88, astfel că partida s-a încheiat cu scorul de 3-3. Antrenorul Ion Barbu a folosit următoarea formulă de echipă: M. Toma - Niţescu (65 Băjan), Ţabără (25 Stegaru), V. Sandu, Sescioreanu (49 Sascău) - A. Neagoe (75 Nicola), Întuneric (40 R. Neagoe), Ghenciu (65 Buzea), Ivanovici (49 D. Popa) - S. Chiţu (46 Pătulea), M. Matei. FC Farul va susţine următorul meci amical sâmbătă, de la ora 19.00, pe teren propriu, în compania celor de la Delta Tulcea.