Eşec pentru echipa antrenată de Răzvan Lucescu în manşa tur a sferturilor Cupei Greciei

09 Februarie 2017 / 22:42 530 accesări

Echipa Skoda Xanthi, pregătită de Răzvan Lucescu (47 de ani), a pierdut, joi, pe teren propriu, cu PAOK Salonic, scor 1-2, în prima manşă a sferturilor de finală din Cupa Greciei.

Ioannis Mystakidis a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 20, Djordje Lazic a egalat pentru Xanthi, în minutul 52, dar PAOK a revenit în avantaj, peste 11 minute, prin golul marcat de atacantul elveţian Aleksandar Prijovic.

Formaţia antrenată de Răzvan Lucescu nu a putut să mai recupereze deficitul, deşi în ultimele 20 de minute a evoluat în superioritate numerică, după ce Pedro Henrique a fost eliminat din cauza unui cumul de cartonaşe galbene.

Partida retur este programată la pe 2 martie, însă, până atunci, cele două echipe se vor întâlni şi în campionat, duminică, 12 februarie, de la 17:15, pe terenul celor de la Xanthi.

Într-un alt meci disputat joi în sferturile Cupei Greciei, AEK Atena a remizat, în deplasare, scor 0-0, cu Platanias.