Fără gol în duelul FCSB - Vitoria Guimaraes

Fotbal / UEFA Europa League, play-off, manşa tur

Sport 22 August 2019 / 23:36 786 accesări

Ca şi în turul precedent, FCSB a încheiat la egalitate manşa tur, scor 0-0, pe teren propriu, astfel că returul din Portugalia, programat joi, 29 august, de la ora 22.00, va decide formaţia calificată în grupele UEFA Europa League. Joi seară, la Giurgiu, FCSB şi Vitoria Guimaraes nu au reuşit să înscrie în primul duel din play-off-ul competiţiei, Florinel Coman irosind două mari ocazii de gol pentru echipa bucureşteană în prima repriză, iar reuşita lui Planic, din minutul 3, a fost anulată pentru ofsaid.

Au evoluat următoarele formaţii - FCSB (antrenor Vergil Andronache): Bălgrădean - V. Creţu, Planic, Soiledis, Panţîru - Ov. Popescu, Pintilii (67 Oaidă), Vînă (60 Gnohere) - M. Roman I (46 Adi Popa), Fl. Tănase, Fl. Coman; Vitoria (antrenor Ivo Vieira): Douglas - Sacko, Tapsoba, Bondarenko, Hanin - Pepe, Al Musrati, Andre Almeida (62 Will Poha) - Rochinha (66 Soares), Duarte (76 Guedes), Davidson. Cartonaşe galbene: V. Creţu, Fl. Tănase, Pintilii, Ov. Popescu / Al Musrati. Partida a fost arbitrată la centru de slovenul Matej Jug.