FC Braşov, prima semifinalistă

Fotbal / Cupa României, sferturi de finală

Sport 11 Noiembrie 2010 / 00:00 379 accesări

Ieri, în prima partidă din sferturile de finală ale Cupei României - Timişoreana la fotbal, FC Braşov a învins, cu 1-0, pe FC Timişoara, unicul gol fiind marcat la ultima acţiune de atac a gazdelor, în al treilea minut al prelungirilor. Golul a fost înscris în min. 90+3, de Cristescu, acesta şutând din interiorul careului, după ce a primit o pasă de la Hadnagy. În min. 80, antrenorul gazdelor, Daniel Isăilă, a fost eliminat pentru proteste. Timişoara a înregistrat astfel primul eşec din actualul sezon. Al doilea meci programat ieri, Dinamo - U. Craiova, s-a disputat după închiderea ediţiei.

Astăzi vor avea loc celelalte două confruntări din sferturi: CFR Cluj - Gloria Bistriţa (ora 17.00, Sport.ro) şi Rapid Bucureşti - Steaua Bucureşti (ora 20.45, Pro TV).

Finala Cupei României-Timişoreana, ediţia 2010-2011, va avea loc pe 25 mai 2011, pe Stadionul Tineretului din Braşov.