FC Constanța, campioana Ligii Old-Boys la fotbal

Fotbal / După remiza cu SNC

Sport 21 Octombrie 2015 / 16:32 1319 accesări

Ultima etapă a Ligii Old-Boys Constanța la fotbal a programat și partida decisivă pentru desemnarea câștigătoarei ediției din acest an, FC Constanța remizând în deplasare, scor 1-1, pe terenul formației SNC. FC Constanța a deschis scorul prin Daniel Niță, în minutul 70, iar SNC a egalat prin Viorel Farcaș, în minutul 90. În urma acestui rezultat, FC Constanța a ocupat primul loc la finalul campionatului, experiența foștilor jucători de la FC Farul, Moisescu, Ţeican, Şchiopu, Florin Lungu, Gheară, dar și a altor foști componenți ai echipelor constănțene, Agafiței, Ciobanu, Fugaru, Alex Mustacă, Dănuț Sârbu, Daniel Niţă sau Adi Biliboacă, fiind decisivă.

Iată rezultatele meciurilor din etapa a 21-a: Tomis Reyna Construct Constanța - Axiopolis Cernavodă 1-1, Dinamo Constanța - Liga Ofițerilor 2-1, Săgeata Stejaru - Ideal Cernavodă 7-4, Poarta Albă - CSCT Team Agigea 3-0 (neprezentare), Medgidia - FC Ovidiu 5-2, Perla Murfatlar - Victoria Cumpăna 8-1, Municipal Constanța - Voința Constanța 3-0 (neprezentare), CFR Constanța - FC Amicii Constanța 6-1, Inter Năvodari - Olimpia Apă Canal 3-0 (neprezentare), SNC - FC Constanța 1-1. Partida Portul Constanța - IMN Meconst Constanța nu s-a disputat. Mai sunt de jucat restanțele FC Ovidiu - Perla Murfatlar și FC Ovidiu - SNC. Restanța Săgeata Stejaru - FC Ovidiu, din etapa a 19-a, s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru Săgeata.

Clasament: 1. FC Constanța 58p, 2. Săgeata 54p, 3. SNC 52p, 4. Municipal 49p, 5-6. Portul și CFR 45p, 7-9. Perla, Medgidia și Năvodari 37p, 10. Axiopolis 33p, 11. Ideal 30p, 12. Liga Ofițerilor 27p, 13. CSCT Team Agigea 25p, 14. Dinamo 24p, 15. FC Ovidiu 22p, 16. Poarta Albă 20p, 17. Amicii 19p, 18. Tomis Reyna Construct 18p, 19. Voința 15p, 20. Cumpăna 14p, 21. IMN Meconst 9p, 22. Olimpia Apă Canal 2p.