FC Farul a pierdut şi amicalul cu FC Delta Dobrogea

Sport 22 Mai 2014 / 00:00 1044 accesări

Ieri, pe terenul II al stadionului “Farul”, FC Farul Constanţa, ultima clasată în play-out-ul Ligii a II-a la fotbal, Seria 1, a disputat o partidă de verificare în compania echipei FC Delta Dobrogea, locul secund în Liga a IV-a a judeţului Tulcea. Meciul s-a încheiat cu victoria echipei oaspete, scor 2-1, golul Farului fiind reuşit de Igiroşanu, în min. 40. Antrenorii Ştefan Nanu şi Gică Mina au început partida cu următorul “11”: Puia - Băjan, Ciobanu, Ghinea, C. Popa - Tudor, D. Stan, I. D. Florea, Caciandone - Muscă, Igiroşanu. Au mai intrat: Buzea, Erdal, Pâslaru, Coteanu, Scărlătescu, Tothăzan, Mihalache, Meleandră şi I. Gheorghe. La constănţeni a debutat şi mijlocaşul Mihalache, un jucător născut în 1994, venit de la Ploieşti şi care la finalul sezonului va discuta cu conducerea tehnică un posibil angajament. În acest joc amical s-a dorit să se ofere în special şansa tinerilor să bifeze cât mai multe minute în tricoul Farului. „Vom încerca să le oferim tot mai multe minute de joc tinerilor, mai ales acum, când şi matematic şansele noastre de menţinere în liga secundă s-au irosit. Dar trebuie şi ei să arate că merită acest lucru”, a declarat antrenorul secund al Farului, Gică Mina.