FC Farul a testat jucătorii tineri

Fotbal / Liga a 2-a

Sport 20 Iulie 2015 / 00:00 1510 accesări

La capătul primei săptămâni de pregătire din această vară, FC Farul Constanța a susținut, sâmbătă, pe terenul II al bazei sportive din cadrul complexului sportiv din str. Primăverii, un meci-școală, în cadrul căruia antrenorul Constantin Gache a văzut la lucru jucătorii tineri veniți în pauza competițională. Astfel, au fost alcătuite două echipe, care au jucat pe parcursul a două reprize de câte 30 de minute: Dinu - Cl. Popa, Topor, Ali Erdal, Halmaghe - Suciu, Ene, Matei, Fotescu - Vieru, Ciochină; Lazăr - Meleandră, D. Ciobanu, Ţăranu, Giurgiu - Corcoveanu, V. Ion, Voinea, Cazan - Pâslaru, Butoi. Au mai jucat Neguţu, Stoian, Ichim, Tătar. La final, scorul a fost egal, 1-1, golurile fiind reușite de Ciochină, respectiv V. Ion.

După joc, constănțenii au primit două zile libere, urmând să revină la antrenamente în această după-amiază. La ședința de pregătire de azi ar putea să participe și trei nume noi, Sorin Chițu, Daniel Barna și Adrian Pătulea. Ultimul a ajuns la un acord de principiu cu FC Farul, urmând să revină pe litoral după trei ani. Ultimele echipe la care a evoluat atacantul în vârstă de 30 de ani au fost Zakho FC, din Irak, și Academica Pitești. Tot azi, sunt așteptate răspunsurile de la mijlocașul Vasilică Cristocea și fundașul Epaminonda Nicu în privința ofertelor făcute de formația constănțeană.