FC Farul, fără victorie în acest sezon

Fotbal / Liga a II-a, Seria 1, etapa a 3-a: CS OTOPENI - FC FARUL CONSTANŢA 4-2

Sport 05 Septembrie 2011 / 00:00 2000 accesări

Candidată la promovare, FC Farul Constanţa rămâne fără victorie în actualul sezon al Ligii a II-a, după ce a pierdut sâmbătă, în deplasare, 2-4 cu CS Otopeni, în etapa a 3-a. Într-o formulă nouă de echipă, constănţenii s-au văzut conduşi încă din min. 4, când A. Neagoie a trimis balonul în plasă, din 6 m, după centrarea lui Ghindeanu. Diferenţa s-a mărit în min. 19, când acelaşi A. Neagoie a trimis o “torpilă” de la 20 m în vinclul porţii apărate de Cernea. Elevii lui Marian Pană au replicat după două minute şi Pătulea a redus din handicap cu o lovitură de cap din mijlocul careului. Scorul la pauză a fost stabilit însă în min. 36, când Serediuc l-a învins pe Cernea cu un şut la colţul lung. La startul reprizei secunde, antrenorului Farului a făcut trei schimbări, iar constănţenii a început să spere din nou în min. 56, după ce Ştefan Ciobanu a marcat cu latul din faţa porţii, în urma unei centrări venite de la Pătulea, dar totul s-a năruit în min. 71, când Florin Manea a refăcut diferenţa de două goluri.

Pentru FC Farul au evoluat: Cernea - L. Dobre (46 Gh. Badea), L. Ştefan (cpt.) (46 Stegaru), I. Posteucă, V. Sandu (46 Al. Paraschiv) - Niţescu, V. Florea, Buzea, Ivanovici - Pătulea, Şt. Ciobanu.