FC Vaslui, succes în deplasare

Fotbal / Liga I, etapa a 29-a

Sport 27 Aprilie 2010 / 00:00 459 accesări

Trupa lui Marius Lăcătuş a obţinut, aseară, la Piteşti, trei puncte importante în confruntarea cu Internaţional Curtea de Argeş. După ce gazdele au deschis scorul în finalul primei reprize, prin golul marcat de ex-faristul Cosmin Băcilă, oaspeţii şi-au asigurat victoria în urma reuşitelor lui Costly şi Milisavljevic, din ultimele 20 de minute ale jocului. FC Vaslui a egalat-o la puncte pe FC Timişoara, în timp ce argeşenii rămân în zona periculoasă a clasamentului.

Rezultate - vineri: Ceahlăul Piatra Neamţ - Astra Ploieşti 0-0, Dinamo - Poli Iaşi 1-1 (N’Doye 21 / L. Munteanu 53); sâmbătă: Pandurii Tg. Jiu - FC Braşov 1-0 (Hidişan 77); Oţelul Galaţi - FC Rapid 0-0, CFR Cluj - Unirea Alba Iulia 3-2 (Bud 21, 65, 90 / Veljovic 68, G. Mureşan 77-autogol); duminică: Gaz Metan Mediaş - Gloria Bistriţa 1-1 (Liţu 42 / Frăsinescu 1), U. Craiova - Unirea Urziceni 1-4 (Gângioveanu 75 / Bilaşco 8, Rusescu 71, Pădureţu 81, Semedo 88), Steaua - FC Timişoara 3-3 (Golanski 33, Kapetanos 80-pen., Jelev 90+3 / Cociş 48, Contra 85-pen., 88); luni: Internaţional Curtea de Argeş - FC Vaslui 1-2 (Băcilă 45 / Costly 71, Milisavljevic 81).