FC Viitorul a suferit prima înfrângere din 2021

Sport 05 Februarie 2021 / 08:45 1052 accesări

CFR Cluj a învins-o dramatic pe FC Viitorul Constanţa cu scorul de 2-1 (1-0), joi seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii I de fotbal, după ce gazdele au reușit golul victoriei în minutele de prelungire.

Ovidiu Hoban (90+3), a reluat simplu în plasă mingea revenită din bară, unde fusese trimisă de Alex Chipciu.

Golul constănţenilor, care nu au putut fi conduşi de pe margine de antrenorul Mircea Rednic, testat pozitiv la COVID-19, a fost marcat de fundaşul Alin Dobrosavlevici (52), după o gafă de proporţii a portarului Cristian Bălgrădean.

Au evoluat
CFR Cluj (antrenor Eduard Iordănescu): Bălgrădean - Manea, Vinicius, Burcă, Camora - Itu (72 Carnat), Hoban, Păun - Pereira (72 Aurelio), Rondon (85 Chipciu), V. Costache (63 Debeljuh). Rezerve: Sandomierski - Susic, Latovlevici, Ciobotariu, Da Silva.

FC Viitorul Constanța (antrenori Mircea Rednic, Cătălin Anghel): Căbuz - Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc - Matei, Artean, Ciobanu (78 Babunski) - Grădinaru (55 Gaztanaga), Ganea 78 (Andronache), Ely (58 Pitu). Rezerve: Cojocaru - Sîrbu, Grosu, Grameni, Sabala.

FC Viitorul, care venea după cinci egaluri consecutive, a suferit prima înfrângere din 2021.

În următoarea etapă din Liga 1, FC Viitorul Constanța va evolua pe teren propriu, luni, 8 februarie, de la ora 17.30, cu FC Voluntari, în etapa a 22-a.