Festivalul de Beach-Handball, o competiţie savurată de toţi copiii

Sport 17 August 2012 / 00:00 741 accesări

Turneul de handbal pe plajă care se desfăşoară în perioada 16-19 august pe plaja din dreptul Hotelului Flora din Mamaia a debutat ieri cu partidele juniorilor 3 (copii născuţi în 1998-1999). Au fost partide desfăşurate pe durata a două reprize de câte zece minute, iar la final scorul a fost stabilit în funcţie de desfăşurarea celor două reprize. Cine câştiga ambele reprize se impunea cu 2-0, iar dacă fiecare echipă se impunea în câte o repriză, se executau lovituri de departajare pentru desemnarea învingătoarei.

Rezultatele înregistrate: CSS Constanţa - CSS Medgidia 2-0, HCM 1 Constanţa - Axiopolis Cernavodă 1-2, CS Năvodari - CS Medgidia 2-0, HCM 2 Constanţa - Axiopolis Cernavodă 0-2, CSS Constanţa - HCM 1 Constanţa 0-2, CSS Medgidia - Axiopolis Cernavodă 0-2, CSS Constanţa - HCM 2 Constanţa 1-2, Axiopolis Cernavodă - CS Năvodari 2-0. Arbitrii turneului: Adrian Georgescu, Ionuţ Cazan, Gesur Suliman, Nicolae Ciorbă, Mihaela Capră şi Mihaela Prenciu. La buna desfăşurare a evenimentului a contribuit şi Lăcrămioara Ilie, profesor la CSS Constanţa. Informaţiile referitoare la concurs au fost furnizate de consilierul de sport al DJST Mariana Tudora. Astăzi, de la ora 13.00, toţi participanţii sunt invitaţi la Aqua Magic.

Programul competiţiei - astăzi: între orele 8.00 - 12.00; sâmbătă: 8.00 - 12.00 şi 16.00 - 20.00; duminică: 8.00 - 13.30. Festivitatea de premiere va avea loc duminică, de la ora 13.30, când şi-au anunţat prezenţa şi Elena Frîncu (membru COSR), Marius Puşcaşi (vicepreşedinte HCM Constanţa) şi Claudiu Teliceanu (director DJST).