Final de cantonament pentru Săgeata

Sport 30 Iulie 2011 / 00:00 858 accesări

După ce a ratat promovarea în prima ligă în urma eşecului din barajul cu CSU Voinţa Sibiu, Săgeata Năvodari se pregăteşte pentru noul sezon al Ligii a II-a. Cu un antrenor nou pe banca tehnică, Constantin Gache, dar şi cu un lot mult schimbat faţă de campionatul trecut, gruparea de pe litoral încearcă să se menţină în plutonul fruntaş din clasamentul Seriei I. Năvodărenii au efectuat un stagiu de pregătire centralizată la Piatra Neamţ, timp de două săptămâni, perioadă în care au susţinut şi câteva meciuri amicale. Ultimul a avut loc joi seara, când au întâlnit echipa secundă a celor de la Ceahlăul Piatra Neamţ. Elevii lui Constantin Gache s-a impus cu 4-2, prin goluri marcate de Jianu, Zaharia 2 şi Şicu. În prima repriză, care a durat 60 de minute, Săgeata a aliniat următoarea formulă de echipă: Fl. Olteanu - Goşa, Mişelăricu, Gheară (25 Goşa) - L. Mihai II, N. Creţu, A. Vaştag, I. Constantin - Vezan - D. Zaharia, Jianu. În repriza secundă, disputată pe durata a 45 de minute, năvodărenii au folosit următorii jucători: Gordin (85 Ariton) - Bold, Mişelăricu, Gheară, Costachi – Ferariu, Şamata, M. Gheorghe, Corcoveanu – Şicu, D. Zaharia. “Sunt mulţumit de felul în care a decurs pregătirea centralizată, iar în perioada următoare ne vom axa mai mult pe meciurile amicale”, a spus Gache.