Final Four în Liga Campionilor la volei feminin

Sport 04 Aprilie 2015 / 00:00 4583 accesări

În voleiul european de club, sfârşitul acestei săptămâni este rezervat celor mai valoroase patru echipe feminine din Liga Campionilor, care vor evolua în Final Four-ul competiției, programat la Azoty Arena din Szczecin (Polonia). Cele două semifinale de sâmbătă sunt Chemik Police - Unendo Yamamay Busto Arsizio (ora 16.00) și VakifBank Istanbul - Eczacibasi VitrA Istanbul (ora 19.00), iar finalele vor avea loc duminică, de la aceleași ore. Meciurile pot fi urmărite live doar pe internet, pe laola1.tv, postul care deţine drepturile TV pentru România urmând să transmită numai înregistrări! Duminică, de la orele 10.00 și 12.00, la Digi Sport 3 vor fi transmise cele două semifinale, iar finala mare va fi difuzată luni, de la ora 21.30, tot la Digi Sport 3!!!

Reamintim că, duminica trecută, Zenit Kazan a cucerit Liga Campionilor la volei masculin, după ce s-a impus cu scorul de 3:0 (25:22, 25:23, 25:21) în finala cu Asseco Resovia Rzeszow. Pe locul 3 s-a clasat Berlin Recycling Volleys, care a trecut, cu scorul de 3:2 (25:21, 19:25, 25:20, 26:28, 23:21), de PGE Skra Belchatow, în finala mică.