Franța a învins Nigeria și se califică în sferturile de finală ale Cupei Mondiale

Sport 30 Iunie 2014 / 21:05 174 accesări

Reprezentativa Franţei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale, după ce a învins la Brasilia, cu scorul de 2-0 (0-0), selecţionata Nigeriei, în optimile competiţiei.

Golurile au fost marcate de Paul Pogba, în minutul 79 şi Yobo - autogol, în minutul 90+2.

Franţa: Lloris - Debuchy, Koscielny, Varane, Evra - Cabaye, Pogba, Matuidi - Valbuena (Sissoko '90+3), Giroud (Griezmann '62), Benzema. Selecţioner: Didier Deschamps

Nigeria: Enyeama - Ambrose, Yobo, Omeruo, Oshaniwa - Odemwingie, Onazi (Gabriel '59), Musa, Mikel, Moses (Nwofor '89) - Emenike. Selecţioner: Stephen Keshi Cartonaş galben: Matuidi '55 Arbitri: Mark Geiger (SUA) - Mark Sean Hurd (SUA), Joe Fletcher (Canada) - Alireza Faghani (Iran) În sferturile de finală, Franţa va întâlni învingătoarea partidei dintre Germania şi Algeria, care se dispută, astăzi, de la ora 23.00.