Futsal Municipal Constanţa a remizat la Cluj

Sport 05 Octombrie 2006 / 00:00 608 accesări

Etapa a 4-a a Ligii I la fotbal în sală a programat aseară, la Cluj, întîlnirea dintre formaţia locală Clujana Cluj şi Futsal Municipal Constanţa. După un meci nebun, cele două echipe au terminat la egalitate, 7-7, după ce la pauză gazdele au condus cu 3-0. Clujenii s-au desprins la 4-0 în repriza a doua, însă constănţenii au revenit spectaculos şi au preluat conducerea cu 7-5. Din păcate, în numai 30 de secunde, formaţia antrenată de Dragoş Chipară şi Georges Mihai s-a văzut egalată, ratînd de puţin al treilea succes consecutiv. Pentru Futsal Municipal au marcat Toader (3 goluri), Mimi Stoica (2g), Stanciu şi Florea. În următoarea etapă, Futsal Municipal va juca sîmbătă, 7 octombrie, de la ora 15.00, la Medgidia, în compania formaţiei Cosmos Piteşti.