Futsal Municipal Constanţa a remizat la Reşiţa

Fotbal în sală / Liga I, etapa a 3-a: FM Reşiţa - FM Constanţa 3-3

Sport 01 Noiembrie 2007 / 00:00 594 accesări

Aseară, la Reşiţa, s-a disputat meciul dintre echipa locală Futsal Municipal şi Futsal Municipal Constanţa, restanţă din etapa a 3-a a Ligii Ii la fotbal în sală. Constănţenii au confirmat evoluţiile bune pe care le-au reuşit în deplasare în acest campionat şi au remizat cu bănăţenii, 3-3 (1-1). Sebi Stoianof a deschis scorul în min. 4, iar gazdele au restabilit egalitatea pînă la pauză. Reşiţa a condus cu 2-1 şi 3-2, însă Raj Cărăuleanu a egalat de fiecare dată, ultima oară în min. 38. Acelaşi Raj ratase cu un minut înainte o lovitură de la 10 m, iar în ultimul minut al partidei constănţenii au avut şi o bară! Au mai jucat pentru Municipal portarul Traşcă şi jucătorii de cîmp Brătianu, G. Mihai, Badea şi Ciobănaşu. În etapa viitoare, Futsal Municipal va evolua pe teren propriu, sîmbătă, în compania noii promovate City’Us Tg. Mureş. Clasament: 1. CIP Deva 17p (+5 la adevăr); 2. Odorhei 15p/6j (+9); 3. Craiova 13p (+1); 4. Tg. Mureş 10p/6j (-2); 5. Cluj 10p (+1); 6. Reşiţa 9p (-3); 7. Constanţa 8p (-1); 8. Timişoara 8p (-1); 9. Quasar 7p (-2); 10. Piatra Neamţ 7p (-2); 11. Galaţi 6p (-6); 12. Miercurea Ciuc 6p (-6).