Gala “Învingătorii“ are loc la Constanţa

Sport 05 August 2010 / 00:00 687 accesări

Timp de trei zile, în perioada 5-7 august, Pavilionul Expoziţional de la intrarea în staţiunea Mamaia va fi gazda unei noi gale Local Kombat denumită “Învingătorii“ şi la care se vor întrece cei mai buni luptători din ţară în limitele categoriei 70 kg. Până aseară, în competiţie erau înscrişi 16 sportivi de la mai multe cluburi din ţară, dar este posibil ca numărul acestora să crească dacă vor mai exista cereri. Sistemul de desfăşurare a fost creat pentru a permite o şansă în plus şi celor care vor pierde la puncte prima partidă, ei putând lupta şi în zilele următoare, în timp ce luptătorii care vor pierde prin abandon sau KO prima întâlnire vor fi descalificaţi. Se vor acorda câte trei puncte pentru o victorie prin KO, câte două puncte pentru un meci câştigat la puncte şi un punct pentru meci pierdut la puncte. Partidele vor avea câte trei reprize de câte trei minute. Cei mai buni patru sportivi la finalul galei se vor fi califica din oficiu la următoarea competiţie, care va avea loc în luna septembrie. Meciurile vor începe în fiecare seară de la ora 21.30 şi vor fi transmise în direct de Neptun TV.