Halep a spulberat-o pe Venus Williams la Montreal

Sport 10 August 2018 / 10:50 2070 accesări

Halep a tras din nou un super as din mânecă şi a spulberat-o pe Venus Williams după 3 seturi dramatice în prima parte a zilei laMontreal. "Sunt un pic moartă, dar sper să mă refac", a spus ea, susţinută de echipa de fizioterapeuţi, care a ajutat-o. Simona s-a prezentat impecabil şi nu a iertat niciuna dintre erorile suepramericancei. Williams a trecut, în primul meci de românca Sorana Cârstea. Halep nu i-a dat nicio șansă adversarei în primul set, fiind mult mai eficientă la serviciu.Nu și-a pierdut deloc serva, nu i-a acordat nicio șansă de break lui Venus și a reușit două breakuri pentru un categoric 6-2, arată gsp.ro.Nici setul secund nu a fost diferit, Simona distanțându-se rapid la 3-0. O singură tresărire a avut Williams în fața "tăvălugului" Halep pentru un break care nu a contat deloc. În final, Simona a reușit să închidă partida la a treia minge de meci, după o prestație perfectă în fața multiplei campioane de Mare Șlem, potrivit suersei citate.

GARCIA, ADVERSARA DIN SFERTURI Caroline Garcia a trecut de Maria Sharapova (22 WTA), deşi aceasta a jucat excelent împotriva Darinei Kasatkina (12 WTA).Astăzi se va întâlni cu Halep. Îi ţinem pumnii jucătoarei noastre.