În weekend se decid calificatele în sferturi

Cupa “Friends” la minifotbal, play-off

Sport 12 Aprilie 2013 / 00:00 594 accesări

Cupa “Friends” la fotbal pe teren redus programează la sfârşitul acestei săptămâni manşa retur din optimile de finală ale play-off-ului. Iată programul partidelor - sâmbătă: Victoria Cumpăna - Cariocas (ora 17.00; Meciul 7 din play-off; 12-6 în tur); Expert Media Team - Tiki Taka (19.30; Meciul 4; 6-9 în tur); Club Auto Tomis - FBT & Valea Dacilor (20.30; Meciul 5; 10-8 în tur); Soveja - Poarta 6 (21.30; Meciul 1; 1-6 în tur); duminică: Palas - Cetăţenii (15.00; Meciul 8; 5-8 în tur); Triumf - Doraly Mall (16.00; Meciul 2; 5-11 în tur); Macul Roşu - Tomis Nord (18.00; Meciul 6; 6-4 în tur); Auto Garage - Arsenal Inel II (19.00; Meciul 3; 1-5 în tur).

Împerecherile din sferturi vor fi: învingătoarea meciului 1 cu învingătoarea meciului 8, 2 cu 7, 3 cu 6 şi 4 cu 5. În semifinale vor juca învingătoarea disputei 1-8 cu învingătoarea disputei 4-5, respectiv învingătoarea disputei 2-7 cu învingătoarea disputei 3-6. În optimi, sferturi şi semifinale se joacă tur-retur, iar la scor general egal se aplică regula golurilor înscrise în deplasare. Dacă fiecare echipă câştigă câte o manşă, cu acelaşi scor, după meciul retur se execută lovituri de departajare (mai întâi o serie de trei penalty-uri, apoi unul cu unul). În finală se joacă în sistemul “cel mai bun din trei partide”.