În weekend se decid semifinalistele

Cupa “Friends” la minifotbal, play-off

Sport 27 Aprilie 2013 / 00:00 1712 accesări

Cupa “Friends” la minifotbal programează la sfârşitul acestei săptămâni meciurile contând ca manşă retur din sferturile de finală ale play-off-ului. Iată programul partidelor: Doraly Mall - Victoria Cumpăna (sâmbătă, ora 17.00; Meciul 2, manşa tur); Cetăţenii - Poarta 6 (sâmbătă, ora 19.30; Meciul 1; 11-7 în tur); Tomis Nord - Arsenal Inel II (sâmbătă, ora 20.30; Meciul 3; 4-5 în tur); Victoria Cumpăna - Doraly Mall (duminică, ora 18.00; Meciul 2, manşa retur); FBT & Valea Dacilor - Tiki Taka (duminică, ora 19.00; Meciul 4; 7-6 în tur). În semifinale vor juca învingătoarea meciului 1 cu învingătoarea meciului 4, respectiv 2 cu 3. În sferturi şi semifinale se joacă tur-retur, iar la scor general egal se aplică regula golurilor înscrise în deplasare. Dacă fiecare echipă câştigă câte o manşă, cu acelaşi scor, după meciul retur se execută lovituri de departajare (mai întâi o serie de trei penalty-uri, apoi unul cu unul). Dacă partida tur se încheie la egalitate, după joc se execută lovituri de departajare. În finală se joacă în sistemul ”cel mai bun din trei partide”.

Tot la sfârşitul acestei săptămâni este programată şi etapa a doua din turneul de consolare, denumit “Cupa de vară”. Iată partidele - sâmbătă: Club Auto Tomis - Crazy Team (ora 14.00); Macul Roşu - Black Sea (15.00); Easy - Store (16.00); duminică: Expert Media Team - Triumf (14.00); Auto Garage - Blue Team (15.00); Juventus - Excelsior (16.00).