Înfrângere pentru baschetbalistele de CS Phoenix-Ştiinţa

Baschet feminin / Liga Naţională

Sport 26 Aprilie 2019 / 18:29 495 accesări

Fetele de la CS Phoenix-Ştiinţa Constanţa au disputat vineri, în deplasare, al doilea meci cu Universitatea Cluj, din turneul locurilor 5-8 al Ligii Naţionale. După înfrângerea din prima partidă, din Sala Sporturilor din Constanţa, scor 51-63, la pauză 34-31, baschetbalistele pregătite de Predrag Stanojcic și Volha Tamirgeanu au cedat şi la Cluj-Napoca, cu scorul de 50-70, la pauză 25-28.

Scorul pe sferturi în întâlnirea U. Cluj - CS Phoenix-Știința: 13-13, 15-12, 17-13, 25-12.

Pentru echipa constănţeană au înscris Bianca Fota 12 puncte, Jelena Jovanovic 12p, Vladinka Erak 8p, Cristiana Cutaş 6p, Ecaterina Armanu 4p, Adelina Duţă 3p, Andreea Beldian 2p, Andreea Fleşer 2p şi Chelsea Douglas 1p.