Înfrângere severă pentru CS Tomitanii în Cupa Regelui

Rugby / Sâmbătă, pe stadionul „Mihail Naca”

Sport 11 August 2018 / 20:30 634 accesări

Ioniţă Nistor a reuşit singurul eseu al constănţenilor, la scorul de... 60-0 pentru băimăreni

Într-o partidă din sferturile de finală ale Cupei Regelui la rugby, disputată sâmbătă, pe stadionul „Mihail Naca” din Constanţa, echipa CS Tomitanii a cedat fără drept de apel în confruntarea cu vicecampioana României, CSM Ştiinţa Baia Mare, scor 5-67, la pauză 0-41. Jucătorii antrenaţi de Cristian Cojocaru şi Cătălin Nicolae au sperat, însă nu au putut pune probleme adversarilor, onoarea constănţenilor fiind salvată de eseul reuşit de Nistor.

Au evoluat pentru Tomitanii: Petucher, Pelin, Neacşu, Macoveanu, Zaharia, Ciorbac, Arvinte, Jean Don, Burlacu, V. Dumitru, Gigauri, Sola (cpt.), Darboev, Buffard, Creţu; au mai jucat: Tutunea, Baraulea, Roşu, Neacşu, Tatu, Mihalache, Nistor şi Pocovnicu.