Înfrîngere aşteptată pentru CSM Medgidia

Handbal (m) / LN-24: Bucovina Suceava - CSM Medgidia 24-18

Sport 30 Aprilie 2009 / 00:00 715 accesări

Fără obiectiv în acest final de campionat, CSM Medgidia a mai bifat o înfrîngere în actualul sezon al Ligii Naţionale de handbal masculin. Elevii lui Ion Crăciun au cedat, ieri, în deplasare, 18-24 (la pauză: 5-11) cu Universitatea Bucovina Suceava, într-o partidă jucată în devans pentru etapa a 24-a. Oaspeţii au făcut o primă repriză slabă, reuşind să înscrie doar cinci goluri. Partea a doua a meciului a fost mult mai echilibrată, însă elevii lui Ion Crăciun nu au putut micşora diferenţa. “Sucevenii s-au apărat foarte bine, exersînd apărarea pentru meciul retur din semifinalele Challenge Cup, din Elveţia. În schimb, noi am fost neatenţi şi s-a văzut că jucătorii se gîndesc deja la ce echipă vor pleca la finalul sezonului. S-au ferit de accidentări şi acest lucru s-a simţit în joc”, a declarat tehnicianul formaţiei din Medgidia. În urma acestui rezultat, CSM Medgidia a rămas pe locul 11 în clasament, cu 17 puncte, în timp ce sucevenii au urcat pe poziţia a cincea, cu 28p. Pentru oaspeţii au punctat Săulescu 6 goluri, Ursuleac 5g, Dinescu 3g, Galan 2g, Taşcă 1g şi Cazan 1g.