Înotători de la Delphin şi Atena Sport, pe podium la Piteşti

Sport 01 Iunie 2011 / 00:00 956 accesări

Clubul Sportiv Municipal Piteşti a organizat săptămâna trecută un concurs de înot, Trofeul “Petre Deac”, rezervat copiilor cu vârsta între 6 şi 14 ani. Au participat 14 cluburi, din Brăila, Braşov, Ploieşti, Bucureşti, Constanţa şi Piteşti. O comportare foarte bună au avut micii înotători de la clubul constănţean Delphin Înot (antrenor Aurel Şeicaru), care au cucerit cinci medalii. Alexia Bratosin (8 ani) a câştigat proba de 50 m liber, Vlad Rogoveanu (8 ani) s-a impus la 50 m spate, iar Alexandra Niculae (10 ani) la 50 m bras. În plus, Rogoveanu s-a clasat al doilea la 50 m liber, iar Bratosin pe locul 3 la 50 m spate. Alexia Bratosin şi Vlad Rogoveanu au înregistrat şi cele mai bune performanţe din concurs la categoria de vârstă 8 ani. La Piteşti au mai concurat şi copii de la CS Atena Sport Club Constanţa (antrenor Răzvan Florea), doi dintre ei reuşind clasări pe locul 3: Răzvan Prodan (7 ani) la 50 m spate şi Sebastian Tulea (10 ani) la 50 m bras.