Italienii n-au “mişcat în front”!

Fotbal / UEFA Champions League, play-off, manşa tur

Sport 20 August 2010 / 00:00 422 accesări

Chiar şi fără Ozil - transferat la Real Madrid cu o zi înainte de meci - Werder a trecut lejer de Sampdoria. Dar golul lui Pazzini din minutele de prelungiri lasă deschisă problema calificării în grupele UCL. Sporting Braga a reuşit să câştige prima manşă a derby-ului iberic, dar meciul de săptămâna viitoare, din Spania, se anunţă mult mai dificil. Poate marea surpriză a serii este victoria israelienilor în Austria, Red Bull fiind cotată mult mai bine decât Hapoel. Interesant este faptul că - exceptând primele trei goluri din Austria - toate celelalte goluri de miercuri s-au înscris în repriza secundă.

Rezultatele înregistrate miercuri seară: FC Basel - Sheriff Tiraspol 1-0 (Stocker 54); Sporting Braga - FC Sevilla 1-0 (Matheus 62); Partizan Belgrad - RSC Anderlecht Bruxelles 2-2 (Cleo 58, Lecjaks 65-autogol / Gillet 53, Juhasz 66); Red Bull Salzburg - Hapoel Tel Aviv 2-3 (Pokrivac 28, Wallner 67-pen. / Enyeama 3-pen., Sahar 44, Shechter 53); Werder Bremen - UC Sampdoria 3-1 (Fritz 50, Frings 67-pen., Pizarro 69 / Pazzini 90).