Jandarm medaliat cu bronz la tenis de câmp

Justiție 13 Septembrie 2011 / 00:00 573 accesări

Plt. maj. Emil Mardare, din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean (IJJ) Constanţa, a participat, în perioada 5-9 septembrie, la Campionatul de Tenis de Câmp al Ministerului Administraţiei şi Internelor (MAI), care a avut loc la Complexul Sportiv Dacia, din Galaţi. Competiţia a fost organizată pe grupe de vârste, jandarmul constănţean participând la grupa de vârstă cuprinsă între 36 şi 45 de ani. Plt. maj. Mardare a câştigat toate meciurile din grupă, după care primii clasaţi din fiecare grupă şi-au disputat titlul de campion. În această fază, militarul constănţean a pierdut două meciuri şi a câştigat unul, terminând competiţia pe locul al treilea. El şi-a adjudecat astfel medalia de bronz, repetând performanţa de anul trecut, când s-a clasat pe acelaşi loc 3.