Juniorii de la FC Viitorul, în sferturile Cupei României U19 şi U17

Fotbal

Sport 14 Noiembrie 2018 / 17:38 777 accesări
Juniorii Under 19 de la Viitorul au trecut fără probleme de LPS Galați

Formaţia de juniori Under 19 de la FC Viitorul s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal rezervată acestei categorii de vârstă. Miercuri după-amiază, în meciul din optimile de finală, disputat pe unul dintre terenurile din Complexul Sportiv al Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” de la Ovidiu, jucătorii antrenaţi de Cristian Cămui și Vasile Mănăilă au învins, cu scorul de 5-0 (D. Halep 36, Girsik 50, 57, Chera 64, 89), pe LPS Galați. Au evoluat pentru FC Viitorul U19: Mușat - R. Ghiță (62 Georgescu), Ștefănescu, Vlad, Mureșan - Matiș, Negrean, Grameni (77 Sima) - Haită (62 Chera), D. Halep (46 Pop), Girsik (67 Dumitrescu).

Şi FC Viitorul U17 a ajuns în sferturile de finală ale Cupei României U17, echipa pregătită de Constantin Fălină și Ionuț Mihu câştigând partida desfăşurată pe terenul formației Suporter Club Oțelul Galați U17, cu scorul de 9-1, la pauză 4-0. Golurile echipei constănțene au fost înscrise de R. Mustacă, în minutele 12 şi 23, Sîrbu, în minutele 21 şi 36, Agiveli, în minutele 51 şi 73, R. Mihai, în minutul 55, Al. Crivac, în minutul 84, și R. Tănasă, în minutul 88.

Au evoluat pentru FC Viitorul U17: Dincă - Oroian, Sîrbu (46 Dănuleasa), Lazăr, Puiu (46 Mitulețu) - Dumitru (59 Al. Crivac), Iorga - R. Mihai (59 R. Tănasă), Bodișteanu (59 Cojocaru), R. Mustacă - Agiveli.