Juventus, victorie categorică a în fața lui Palermo, în serie A

18 Februarie 2017 / 12:26 486 accesări

Juventus a învins, scor 4-1, pe Palermo, într-un meci disputat în cadrul etapei a 25-a din Serie A.

Juventus Torino a obținut a 21-a victorie din acest sezon de Serie A și s-a distanțat la zece puncte de AS Roma în fruntea clasamentului din Italia. Mijlocașul Claudio Marchisio a deschis scorul pentru campioana Italiei, în meciul de pe teren propriu, cu Palermo.

Paulo Dybala a majorat avantajul formației antrenate de Massimilano Allegri, cu cinci minute înainte de pauză. Argentinienii Higuain și Dybala au mai marcat de două ori pentru Juventus în partea a doua a jocului. Chochev a marcat golul de onoare pentru Palermo, în minutele de prelungiri.

Palermo rămâne pe locul 18 în clasament, primul retrogradabil, cu 14 puncte, la opt distanță de Empoli, formație care se află pe primul loc deasupra liniei retrogradării.

Juventus: Buffon - D. Alves, Benatia, Bonucci, Asamoah - Marchisio (Rincon, 75), Khedira (Lemina, 46) - Pjaca, Dybala, Sturaro (Cuadrado, 70) - Higuain. Antrenor: Massimiliano Allegri.

Palermo: Posavec - Rispoli, Goldaniga, Andjelkovic, Aleesami - Jajalo (Sunjic, 51), B. Henrique, Chochev - Sallai (Embalo, 71), Nestorovski, Balogh (Diamanti, 82). Antrenor: Diego Lopez.