Louis Munteanu a înscris pentru România U19

Fotbal

Sport 07 Septembrie 2020 / 01:35 968 accesări

Site-ul oficial al FC Viitorul Constanţa a anunţat că echipa națională de fotbal Under 19 a României (jucători născuți după 1 ianuarie 2002) a câştigat, sâmbătă seară, cu scorul de 3-2 (L. Munteanu 40, I. Stoica 53, Szondi 60 / Eric 12, Voinescu 85), meciul mical disputat împotriva echipa de seniori de la FC Voluntari.

În partida care a avut loc la Mogoşoaia, pe lista marcatorilor s-a numărat și atacantul Louis Munteanu, de la FC Viitorul Constanţa, care a marcat pentru 1-1 în minutul 40.

În afara lui Louis Munteanu, selecționerul Daniel Oprescu a utilizat alți patru jucători care aparțin de FC Viitorul: Darius Grosu, Constantin Grameni, Alexi Pitu și Alexandru Sima, ultimul fiind împrumutat în această vară la Turris-Oltul Tr. Măgurele.

Evoluția jucătorilor de la FC Viitorul în amicalul România U19 - FC Voluntari:

Darius Grosu - fundaș dreapta, a fost titular și a jucat până la pauză.

Constantin Grameni - mijlocaș, a intrat pe teren în minutul 46.

Alexi Pitu - atacant, a intrat pe teren în minutul 46.

Louis Munteanu - atacant, a fost titular, a înscris golul de 1-1 în minutul 40 și a jucat până la pauză.

Alexandru Sima - atacant, a intrat pe teren în minutul 46.