Meciul de la Osmancea a fost întrerupt

Cupa României la fotbal, faza pe judeţ, sferturi de finală

Sport 06 Iunie 2013 / 00:00 790 accesări

La mijlocul acestei săptămâni s-au disputat partidele contând pentru sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, ediţia 2013-2014, faza pe judeţul Constanţa. Iată rezultatele: Carsium Hîrşova - CS Mihail Kogălniceanu 8-6, după lovituri de departajare (3-3 după prelungiri; marcatori: M. Vînă 4, D. Sterian 22, S. Ion 43 - I. Treznea 5, 57, Şt. Olar 58); CSO Ovidiu - Portul Constanţa 0-3 (R. Neguţu 7, 16, Al. Talaşman 29); miercuri: Sportul Tortoman - Danubius Rasova 0-3 (I. Matei 20, G. Rusu 52, I. Boghiţoi 71). Meciul de la Osmancea dintre Viitorul Mereni şi Callatis 2012 Mangalia s-a întrerupt în minutul 71, când unul dintre jucătorii echipei gazdă l-a lovit pe arbitrul Iurgen Lică. În acel moment, Callatis conducea cu 4-1 (Al. Taciuc 7, 11, 54, D. Călin 41 - C. Spătaru 50).