Medalii de bronz pentru speranţele de la CVM Tomis

Sport 17 Aprilie 2014 / 00:00 689 accesări

Ieri, la Rm. Vîlcea, s-a încheiat turneul final al Campionatului Naţional de volei rezervat speranţelor (jucători născuţi în 1999 şi mai mici). Campioana en titre, Club Volei Municipal Tomis Constanţa (antrenor principal Răzvan Parpală, antrenor secund Cezar Aciobăniţei, organizator de competiţii Taner Cadâr), nu a reuşit să-şi apere titlul cucerit anul trecut, dar s-a numărat, din nou, printre protagonistele întrecerii. În finala mică, disputată ieri, CVM Tomis Constanţa s-a impus, scor 3:0 (25:14, 25:17, 25:18), în duelul cu CNNT Craiova. Noua campioană naţională este CSŞ LAPI Dej, care a învins, scor 3:1 (17:25, 25:16, 25:16, 25:8), în finala mare, pe CSŞ Nicu Gane Fălticeni.

Lotul echipei constănţene la turneul final a fost alcătuit din următorii jucători: Răzvan Minghiraş, Levin Izet, Ovidiu Darlaczi, Andrei Pererva, Eduard Popa, Eduard Ionescu, George Luţu, Radu Ţăpuşă, Alexandru Grumeza, Erdal Suliman şi Sebastian Ivan. De remarcat că Ovidiu Darlaczi a fost desemnat cel mai complet jucător al turneului.